Zabytki Algarve - Pałac W Estoi

Algarve Monuments. Visiting the Palace of Estoi

Co warto zobaczyć w Algarve?

Jeśli szukacie czegoś poza typowymi atrakcjami turystycznymi w okolicach Faro, warto odwiedzić pałac w miejscowości Estoi. Mimo, że znaki przy głównych trasach podpowiadają ten cel, niewielu turystów decyduje się odwiedzić to miejsce.

Centrum Estoi

Pałac był budowany od lat 40. XIX wieku, ale ukończono go dopiero w 1909 roku, dzięki staraniom José Francisco da Silva, wicehrabiego Estoi. Projektantem tego pięknego miejsca był architekt Domingos da Silva Meira, który połączył style barokowy, rokoko, neoklasycystyczny i romantyczny.

Kompleks ten jest fascynującą kombinacją architektoniczną, z wyjątkowym pałacem, którego imponującą fasadę poprzedza potrójna kaskada schodów. Wewnątrz udekorowany jest pięknymi kafelkami, witrażami i rzeźbami gipsowymi. Część kompleksu funkcjonuje jako hotel.


Jeśli akurat będziecie we wschodniej częci Algarve, a tego typu atrakcje turystyczne Was interesują – warto wstąpić. Nie jest to miejsce, które KONIECZNIE trzeba odwiedzić będąc w Algarve, chociaż pałac jest zaliczany do najważniejszych zabytków tego regionu.

PS Przez rok mieszkaliśmy w Faro, mam nadzieję, że uda mi się napisać kilka postów, o samym Faro i ciekawych miejscach niedaleko miasta, których w przewodnikach nie znajdziecie 😉 …

ManDora

Always on the go, though sometimes I do miss a bit of boredom... 😉 My passions? Technology, photography, psychology, diving into diverse reads, and sports... especially water sports and padel. Professionally, I design websites, graphics, and more. I'm also the author and photographer at www.pixambo.com 📸

View stories

Leave a comment, ask a question...

Your email address will not be published. Required fields are marked *

en_GBEnglish (UK)